Promocja zdrowia
GMO- ŻYWNOŚĆ MODYFIKOWANA GENETYCZNIE
W marcu 2017 roku uczniowie klasy 1b zdecydowali się powtórzyć projekt realizowany przez słowakowe koło biologiczne pierwszej „G” z 2012 roku. Celem matematyków stało się ponowne przeprowadzenie anonimowych ankiet z sześcioma identycznymi pytaniami o GMO oraz porównanie wyników. Uczniowie dodali jedno pytanie, aby nieco urozmaicić ankietę.
Po analizie wyników zauważyliśmy, iż uczniowie naszej szkoły posiadają większą wiedzę na temat żywności modyfikowanej genetycznie. Co więcej młodzież jest bardziej przekonana do upraw roślin GMO w porównaniu do uczniów z lat ubiegłych.
Dodatkowe pytanie dotyczyło państwa o największym areale plantacji roślin GMO. Z najnowszego raportu Międzynarodowego Instytutu Propagowania Upraw Biotechnologicznych (ISAAA) wynika, że w 10 krajach świata uprawy genetycznie modyfikowane przekraczają milion hektarów. Rekordzistą są Stany Zjednoczone z 69 milionami hektarów upraw, na drugim miejscu uplasowała się Brazylia (30,3 mln ha upraw), a na trzecim - Argentyna (23,7 mln h.
Zobacz wyniki ankiety.
Noc biologów
Profilaktyka uzależnień
20 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty: "Profilaktyka uzależnień" zorganizowane przez Świętokrzyskie Centrum Onkologii. W zajęciach wzięły udział wybrane klasy pierwsze.
4 grudnia klasy medyczne 2e i 2f uczestniczyły w programie profilaktycznym „Prewencja w praktyce”. Zajęcia odbyły się w Świętokrzyskim Centrum Onkologii i obejmowały cykl wykładów oraz zajęcia praktyczne na oddziale onkologicznym.
VI LO zostało zgłoszone do udziału w badaniach pilotażowych prowadzonych przez Polskie Towarzystwo Hepatologiczne oraz Fundację Gwiazda Nadziei na temat: Podstępne WZW. Celem programu jest upowszechnienie wiedzy wśród młodzieży na temat wirusowego zapalenia wątroby. Ewaluacja programu odbędzie się w maju 2015r.
Strona 1 z 2
- start
- Poprzedni artykuł
- 1
- 2
- Następny artykuł
- koniec