Szanowni Państwo!
Zachęcam do zapoznania się z raportem „MŁODE GŁOWY. Otwarcie o zdrowiu psychicznym”, dotyczącym zdrowia psychicznego młodych ludzi. Proszę nie zniechęcać się obszernością raportu, najważniejsze informacje, wyniki dotyczące badania są przedstawione w formie obrazkowej, wyróżnione.
Warto zachęcać młodych ludzi do nazywania swoich uczuć, mówić o możliwości korzystania z pomocy psychologiczno-pedagogicznej, wykazując postawę akceptacji i wsparcie informacyjne.
Szanowni Państwo!
15.09 2021r. po wakacyjnej przerwie w Miejskim Zespole Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Kielcach ul. Urzędnicza 16 rozpoczyna działalność Punkt Interwencyjno- Konsultacyjny.
W każdą środę w godzinach: od 16.00 do 18.00 w gabinecie nr 05 (parter), dyżuruje specjalista z zakresu interwencji kryzysowej lub psychoterapeuta.
Zapraszamy osoby dorosłe, rodziców, opiekunów a także młodzież, dzieci potrzebujące wsparcia, rozmowy, porady. Osoby zainteresowane mogą skorzystać z pomocy bezpłatnie i bez wcześniejszej rejestracji.
Pracę Punktu Interwencji Kryzysowej koordynuje mgr Dorota Słapek.
Serdecznie zapraszamy.
"Jak radzić sobie z niepewnością i lękiem dotyczącym zagrożenia wojennego? - Uniwersytet SWPS" https://web.swps.pl/strefa-psyche/blog/relacje/24321-jak-radzic-sobie-z-niepewnoscia-i-lekiem-dotyczacym-zagrozenia-wojennego
Uzależnienia wśród dzieci i młodzieży to niezwykle złożony problem, który z roku na rok narasta i przyjmuje różne formy. Ponadto w okresie dojrzewania pojawiają się dodatkowe trudności w interpretacji zachowań nastolatka. Na czym polega mechanizm uzależnienia? jakie czynniki są konieczne, aby zachowania eksperymentujące mogły przerodzić się w uzależnienie? Jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą, by zyskać szansę na współpracę w radzeniu sobie z tak trudną sytuacją? Na te i inne pytania odpowiada Monika Gendek, psycholożka i psychoterapeutka. Zachęcam Państwa do wysłuchania webinarium https://web.swps.pl/strefa-psyche/blog/relacje/24099-uzaleznienia-dzieci-i-mlodziezy-jak-rozpoznac-ze-dziecko-ma-problem
Stresujące sytuacje dotykają nas wszystkich. Spotykamy się z nimi w codziennym życiu i znajdujemy różne sposoby, by je ograniczać. Ze stresem borykają się jednak nie tylko dorośli, ale też dzieci. Czym charakteryzuje się stres u dzieci? Czym różni się od stresu doświadczanego przez dorosłych? Dlaczego współcześnie dzieci czują się tak bardzo obciążone? W jaki sposób można zmniejszyć ich poziom stresu? Jak rodzice, wychowawcy i nauczyciele mogą wesprzeć zestresowane dzieci? Zachęcam Państwa do wysłuchania podcastu. https://web.swps.pl/strefa-psyche/blog/relacje/23398-stres-u-dzieci-czym-sie-objawia-i-jak-mu-zaradzic-podcast
Stres wywołuje różne reakcje w naszym organizmie. Jego objawy mogą wpływać zarówno na psychikę, jak i na ciało. Czym są i jak powstają zaburzenia psychosomatyczne? Jak mogą się objawiać? Skąd wiemy, że objawy mają charakter psychosomatyczny? Czy da się je z całą pewnością odróżnić od objawów somatycznych? Jak je diagnozować? Jak i u jakiego specjalisty je leczyć? Czym może skutkować nieleczenie zaburzeń psychosomatycznych? Na te i wiele innych pytań odpowiada Joanna Zapała – psychoterapeutka. Serdecznie zachęcam do wysłuchania podcastu.https://web.swps.pl/strefa-psyche/blog/relacje/23509-zaburzenia-psychosomatyczne-jak-stres-wplywa-na-organizm-podcast
Prof. Kelly Wilson z University of Mississipi w USA, twórca terapii akceptacji i zaangażowania, podczas wykładu „Dobre życie jako główne lekarstwo: zdrowie i dobrostan psychiczny we współczesnym świecie” opowiada o tym, jak w dzisiejszych czasach zachować zdrowie fizyczne i psychiczne. Wykład jest w języku angielskim. Serdecznie polecam: